Управління охорони здоров'я
Хмельницької міської ради

Підсумки "Тижня грудного вигодовування"

10.08.2017

              На виконання  наказу МОЗ України від 28.10.2011 р. №715 Адм «Про подальше впровадження Розширеної Ініціативи «Лікарня доброзичлива до дитини» з 1 серпня по 7 серпня  2017 року в місті Хмельницькому  проходив  Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під девізом: «Підтримуємо грудне вигодовування разом». В рамках проведення Тижня медичною спільнотою міста в тісній співпраці з громадською організацією  «Щасливе материнство» було проведено ряд заходів, які мали на меті підтримати важливий лозунг материнства: «Грудне вигодовування – мiцний якiр сталого розвитку».

            В проведенні тижня активну участь приймали Хмельницька міська дитяча лікарня, яка вже багато років підтримує статус «Лікарні доброзичливої до дитини», медичні працівники хмельницьких міських центрів первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2.

           01 серпня 2017р. для медичних працівників було проведено  семінар «Грудне вигодовування -міцний якір для Сталого Розвитку». Лекцію-тренінг провела лікар-неонатолог, голова координаційної групи з питань підтримки грудного вигодовування Хмельницької міської дитячої лікарні Катерина Дем’яник.

            02 серпня 2017р. - Круглий стіл за участі ГО «Щасливе материнство» та матерів, що годують  малюків груддю. У спілкуванні медичних працівників , активістів, що пітримують інститут грудного вигодовування та молодих мам народжувалась істина – для чого необхідне грудне молоко та тісне спілкування матері з дитиною.
         Також за участі ГО «Щасливе материнство» відбулася  дискусія з педіатрами та неонатологами на тему  «Міфи грудного вигодовування, як їх обійти», на якій обговорювались питання  медичної етики та деонтології у спілкуванні з матусями, що годують малюків груддю, сучасні підходи, міфи та бажання мами. Як обрати правильний напрямок у грудному вигодовуванні  –  таку тему обрала Вікторія Потічко, консультант з грудного вигодовування, голова ГО "Щасливе материнство".

          Учасники дискусії  обговорили сучасні підходи до організації грудного вигодовування  в наказах МОЗ України та розглянули  тему «Грудне вигодовування, дурники, соски» з погляду стоматолога - к. м. н., дитячого стоматолога Марини Стремчук.

            В центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2  та у Хмельницькому міському перинатальному центрі проведені семінари з підтримки грудного вигодовування, підготовлені стенди з  відповідною наглядною інформацією.

            Фіналом успішно проведеного Тижня була святкова спортивна  акція «Здорові батьки - здорова нація»,  організована ГО «Щасливе материнство»  6 серпня  у парку імені Чекмана, у якій активну участь взяли медики міста на чолі з начальником управління охорони здоровя Борисом Ткачем.